LOADING...

AKÇASU

AKÇASU YAZILIM SİSTEMLERI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

A.B.D. Silikon Vadisi’nde yerleşik, mikro-elektronik devrelerin matematik modellemesi ile pasif RF devre elemanlarının tasarım, sentez ve analizlerini yapmak üzere yazılımlar geliştiren merkez firmaya destek vermek üzere 1997 yılında İstanbul / Florya’ da kurulmuştur.
Firma kurulduğu günden bu yana tamamı A.B.D.’ de satışa sunulmuş olan 8 adet yazılım geliştirilmiş olup, daha önce üretilmiş olan 3 adet yazılımın güncellenmesi de firma tarafından gerçekleştirilmiştir.
A.B.D.’ de yerleşik merkez firmanın ihtiyaç duyduğu yazılım geliştirme faaliyetlerinin büyük çoğunluğu 2001 senesinden başlayarak firmaya aktarılmış durumdadır.
Yaptığı islerden dolayı yapılan başvuru sonucunda 2001 yılında TIDEB tarafından teşvik edilmeye uygun görülen firma; 2003 yılından beri İTÜ-ETA Vakfı’nın üyesidir.
Bununla birlikte firma RF devre tasarım ve imalatı yapmak üzere 2001 yılında kurulan GRF Telekomünikasyon Ürünleri ve Ticaret A.S. ile mikro-elektronik devre tasarımları gerçekleştirmek üzere 2004 yılı içerisinde kurulmuş olan Mikroelektronik Araştırma Geliştirme tasarım ve Ticaret Ltd. Şti.’nin ortağıdır.


Date: Eki 7, 2002
AUTHOR: İtü Eta
Haberler